среда, 8. јули 2020. Вести денес: 89
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

МВР се огласи по ширењето на фотографијата од лица кои наводно киднапирале деца во Македонија

МВР се огласи по ширењето на фотографијата од лица кои наводно киднапирале деца во Македонија

Во претходните неколку денови, поединци, со цел да предизвикаат паника, на социјалната мрежа Фејсбук шират фотографија од две лица кои наводно киднапирале деца во Македонија. Министерството за внатрешни ја известува јавноста дека по извршени проверки е утврдено дека станува збор за случај во Мексико, кој нема никаква врска со Република Македонија. https://voznoticias.wordpress.com/…/supuestos-robachicos-…/… Овие две лица се приведени во Мексико во август 2018 година поради сомнение за киднапирање, објави МВР на Фејсбук.

Парламентарни избори 2020