вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

МВР: Санкционирани 624 лица за неносење заштитна маска

МВР: Санкционирани 624 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 624 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус