четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

МВР: Регистрирани 482 санкции за неносење маски – 62 лица не ја почитувале забраната за движење

МВР: Регистрирани 482 санкции за неносење маски – 62 лица не ја почитувале забраната за движење
фотоилустарција

Од 20.00 часот (06.04.2021) до 05.00 часот (07.04.2021) констатирано е дека 62 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (06/07.04.2021) пак, на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 482 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Најнови вести

Коронавирус