вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 68
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

МВР: Регистрирани 365 прекршоци за неносење маска

МВР: Регистрирани 365 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 365 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.