недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

МВР: Регистрирани 359 прекршоци за неносење заштитна маска

МВР: Регистрирани 359 прекршоци за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 359 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Најнови вести

Коронавирус