среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 124
home Вести

МВР регистрира 528 прекршоци за неносење маска на лицето

МВР регистрира 528 прекршоци за неносење маска на лицето

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лицето, регистрирани се 528 прекршоци, информира Министерството за внатрешни работи.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19. (MИА)

Најнови вести

Коронавирус