вторник, 21. март 2023. Вести денес: 99
home Вести

МВР разби голема група за криумчарење на мигранти, уапсени и полициски службеници

МВР разби голема група за криумчарење на мигранти, уапсени и полициски службеници

Министерството за внатрешни работи соопшти дека е разбиена 14 члена група која се занимавала со криумчарење на мигранти.

Оваа група мигрантите ги превземала од република Грција до северната граница.

Како што соопштија од МВР групата била добро организирана, а пренеле повеќе од 400 мигранти.

Од министерството соопштуваат дека во сузбиената група учествувале и полициски службеници.

loading...