сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 77
home Вести

МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

МВР потврдува: Дац возел под дејство на алкохол

Според увидот што го направила сообраќајната полиција од вчерашната сообраќајна несреќа, директорот на МНТ, Драган Спасов – Дац, возел под дејство на алкохол, објави Макфакс.

-Тие потврдуваат дека лицето Д.С., кое со патничко возило „бмв“ со скопски регистарски таблички, удрило во пешакот Е.Ц, со возилото управувало под дејство на алкохол, пишува порталот.

Повредената девојка, која итно била префрлена во болница, каде што ѝ се констатирани полесни повреди, е пратена на домашно лекување.

Коронавирус