недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

МВР потврди дека Дац удрил девојка, директорот на МНТ се огласи на ФБ

МВР потврди дека Дац удрил девојка, директорот на МНТ се огласи на ФБ

Директорот на МНТ, Драган Спасов Дац, со возило вчера околу 19.20 часот во сообраќајна незгода повредил 27- годишна девојка.

-На 30.01.2018 во 19.20 часот на улица „Антон Попов“ во Скопје патничко возило БМВ со скопски регистарски таблички управувано од Д.С.(54) удрило во пешакот Е.Ц.(27). Е.Ц е пренесена во ГОБ „Св. Наум Охридски“ каде и се констатирани телесни повреди, по што е пуштена дома, велат од полицијата.

Рано утрово на социјалните мрежи се огласи и Дац.

Без да изнесе повеќе детали за квалификациите кои беа објавени во медиумите тој само напиша:

До каде ќе иде злобата…

Коментарите се поделени. Дел од пријателите коментираат и прашуваат дали возење под дејство на алкохол не е злоба, а дел застануваат во одбрана на Дац.

Коронавирус