вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

МВР: Нови 905 лица од вчера во изолација, 1143 не носеле маска

МВР: Нови 905 лица од вчера во изолација, 1143 не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 1143 прекршоци.

Најнови вести