понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 67
home Вести

МВР: Казни за 358 граѓани поради неносење заштитна маска

МВР: Казни за 358 граѓани поради неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.01.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 358 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус