недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 11
home Вести

МВР казни над 500 лица за неносење маски

МВР казни над 500 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус