понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 134
home Вести

МВР казни 623 лица за неносење маска

МВР казни 623 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (18/19.09.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 623 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус