недела, 5. декември 2021. Вести денес: 48
home Вести

МВР казни 470 граѓани за неносење заштитна маска

МВР казни 470 граѓани за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус