среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 116
home Вести

МВР: Казнети 643 лица за неносење маска

МВР: Казнети 643 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 643 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус