петок, 18. септември 2020. Вести денес: 166
home Вести

МВР: Казнети 390 лица за неносење заштитна маска

МВР: Казнети 390 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (03/04.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 390 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус