вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 30
home Вести

МВР: Казнети 386 лица за неносење на маска

МВР: Казнети 386 лица за неносење на маска

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 386 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус