понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

МВР: Казнети 22 лица за прекршување на полицискиот час, 508 не носеле маска

МВР: Казнети 22 лица за прекршување на полицискиот час, 508 не носеле маска

Од 23.00 часот (05.05.2021) до 05.00 часот (06.05.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.05.2021) пак за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 508 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија