сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 27
home Вести

МВР ја потврди информацијата на Курир: Непознато лице влегло во домот на доктор Вело Марковски

МВР ја потврди информацијата на Курир: Непознато лице влегло во домот на доктор Вело Марковски

Полицијата го потврди обидот за разбојништво во домот на докторот Вело Марковски. Како што јавува МВР, настанот се случил вчера вечерта

„На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека додека неговата сопруга спиела во домот, влегло непознато лице и во моментот кога било забележано го напуштило местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.“ – стои во краткото соопштение на полицијата.

Коронавирус