недела, 7. март 2021. Вести денес: 16
home Вести

МВР го снима протестот на лозарите, полициска држава на најјако (ФОТО)

МВР го снима протестот на лозарите, полициска држава на најјако (ФОТО)

Лозарите денеска излегоа на протест и го блокираа патот кај Росоман.

Тие таму се затекнаа со министерот за земјоделство Трајан Димовски, а разочараните земјоделци не пропуштија прилика да побараат оставка од него.

На протестот имаше засилено полициско обезбедување но карактеристично беше што полицајците континуирано го снимаа протестот.

Коронавирус