среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 127
home Вести

МВР ги заострува контролите: Казнети 870 граѓани за неносење маска

МВР ги заострува контролите: Казнети 870 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 870 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус