сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 61
home Вести

МВР демантира дека вработени во Управните служби на министерството во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток

МВР демантира дека вработени во Управните служби на министерството во работно време  танцувале и се снимале за Тик Ток

Министерството за внатрешни работи демантира дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток

-Министерството за внатрешни работи ја демантира дезинформацијата објавена во вашиот портал дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток.

Одделот за внатрешна контрола криминалистички истраги и професионални стандарди ги изврши потребните проверки и констатирано е дека видеото е снимено од странки, а не од вработени во МВР, во ходник во зградата на МРТВ, каде е сместено одделението за странци, и каде не е ограничено движењето на странките, стои во демантот од МВР.

Коронавирус