вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 137
home Вести

МВР: 915 санкции за неносење заштитна маска

МВР: 915 санкции за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 915 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус