среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Вести

МВР: 686 казни за неносење маска

МВР: 686 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.03.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 686 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Најнови вести

Коронавирус