среда, 28. јули 2021. Вести денес: 156
home Вести

МВР: 672 лица не носеле заштитни маски

МВР: 672 лица не носеле заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.06.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 672 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД -19.

Коронавирус