среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

МВР: 639 санкции за неносење маска

МВР: 639 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (26/27.11.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 639 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

Коронавирус