вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Вести

МВР: 614 санкции за неносење маска

МВР: 614 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 614 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус