сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

МВР: 595 санкции за неносење заштитни маска

МВР: 595 санкции за неносење заштитни маска

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 595 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус