среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 156
home Вести

МВР: 569 санкции за неносење маска

МВР: 569 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.11.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 569 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.