вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Вести

МВР: 537 санкции за неносење маска

МВР: 537 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус