вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Вести

МВР: 506 санкции за неносење маска

МВР: 506 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (30/31.12.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 506 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус