четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

МВР: 500 санкции за неносење маска

МВР: 500 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 500 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус