понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 115
home Вести

МВР: 49 лица го прекршиле полицискиот час, 512 не носеле маска

МВР: 49 лица го прекршиле полицискиот час, 512 не носеле маска

Од 20.00 часот (11.04.2021) до 05.00 часот (12.04.2021) констатирано е дека 49 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.04.2021) пак, на територијата на за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 512 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Најнови вести

Коронавирус