четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 34
home Вести

МВР: 428 санкции за неносење маска

МВР: 428 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.03.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 428 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус