четврток, 4. март 2021. Вести денес: 134
home Вести

МВР: 409 казни за неносење маска

МВР: 409 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.01.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 409 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус