петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Вести

МВР: 381 казна за неносење маска

МВР: 381 казна за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (14/15.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 381 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус