четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 129
home Вести

МВР: 379 санкции за неносење маска

МВР: 379 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 379 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

ЕУРО 2020

Македонија