петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Вести

МВР: 370 санкции за неносење маска

МВР: 370 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (15/16.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 370 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Коронавирус