сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

МВР: 366 лица во изолација, 643 не носеле маски

МВР: 366 лица во изолација, 643 не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 366 лица им се издадени решенија за изолација, а 125 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката.

Исто така по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 643 прекршоци.

Коронавирус