сабота, 6. март 2021. Вести денес: 88
home Вести

МВР: 365 казни за неносење маска

МВР: 365 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 365 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

Коронавирус