петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

МВР: 33 лица вчера не го почитувале полицискиот час

МВР: 33 лица вчера не го почитувале полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (23/24.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 33 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 25 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Исто така според статистичките податоци за изминатото деноноќие на 112 лица им се издадени решенија за изолација, а 82 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Најнови вести

Коронавирус