среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 132
home Вести

МВР: 328 санкции за неносење маска

МВР: 328 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (15/16.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 328 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија