сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 116
home Вести

МВР: 306 санкции за неносење маскa

МВР: 306 санкции за неносење маскa

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.01.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус