понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 84
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

МВР: 208 санкции за неносење маска

МВР: 208 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус