вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 99
home Вести

МВР: 175 санкционирани возачи во Центар

МВР: 175 санкционирани возачи во Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-На територијата на Центар изречени се вкупно 175 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 16 санкции, 12 за нерегистрирани возила, 9 санкции за користење мобилен телефон. Изречени се 13 мерки за управување под дејство на алкохол и 23 за непрописно паркирани возила. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, велат од МВР.

Qatar 2022