недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

МВР: 171 санкционирани возач во општина Бутел и Чучер-Сандево

МВР: 171 санкционирани возач во општина Бутел и Чучер-Сандево

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-На територијата на општина Бутел и Чучер-Сандево изречени се вкупно 171 мерки, меѓу кои 28 за возење без возачка дозвола, 12 за нерегистрирани возила… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информира МВР.

Коронавирус