среда, 28. јули 2021. Вести денес: 10
home Вести

МВР: 16 лица не го почитувале полицискиот час – регистрирани 188 прекршоци за неносење маска

МВР: 16 лица не го почитувале полицискиот час – регистрирани 188 прекршоци за неносење маска

Од 00.00 часот до 04.00 часот (30.05.2021) констатирано е дека 16 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (29/30.05.2021) пак, на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 188 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Коронавирус