среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Вести

МВР: 157 казнети возачи во Илинден

МВР: 157 казнети возачи во Илинден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-Само на територијата на Илинден изречени се вкупно 157 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 11 лица, 10 технички неисправни и нерегистрирани возила… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, велат од МВР.

Коронавирус