петок, 10. јули 2020. Вести денес: 169
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

home Вести

МВР: 150 со решенија за самоизолација, 475 лица не носеле маска

МВР: 150 со решенија за самоизолација, 475 лица не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.06) на територијата на Република Македонија на 392 лице им се издадени решенија за изолација, а 150 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Исто така, по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020