сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 94
home Вести

Мукоски пред да гласа за Законот за Јавно обвинителство доби милионски тендер

Мукоски пред да гласа за Законот за Јавно обвинителство доби милионски тендер

Исклучениот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски кој гласаше за промена на името и поради тоа беше исклучен од партијата, а деновите е актуелен затоа што е еден од одметнатите кој ќе гласа за новиот закон за Јавно Обвинилсто доби тендер, пишува Лидер.мк.

Имено неговата компанија ,Атриум ДОО” од Вевчани доби тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор.

Повеќе прочитајте на Лидер

Коронавирус